My Profile Photo

Tworzymy przestrzeń, która umożliwi wymianę wiedzy i doświadczeń, rozwijanie kompetencji technologicznych, a także rozwój własnych projektów.

O hackerspace

JESTEŚMY HUBEM TECHNOLOGICZNYM

Hackerspace to przestrzeń łącząca specjalistów wielu nauk technicznych, na różnym etapie rozwoju zawodowego, a także osób, których świat technologii jest pasją. Nasze szeregi zasilają akademicy, inżynierowie (zarówno ci z wieloletnim doświadczeniem, jak i ci świeżo po studiach), biolodzy, majsterkowicze, hobbyści oraz artyści i humaniści.

REALIZUJEMY NASZĄ MISJĘ

Poza swobodną wymianą myśli, stawianiem pytań, szukaniem odpowiedzi i realizacją wspólnych i indywidualnych projektów organizujemy również otwarte spotkania o różnorodnej tematyce. Naszą misją jest zainteresowanie szeroko rozumianą technologią te osoby, które są jej użytkownikami i rozwinięcie pasji u tych, którzy dzielą ją z nami. Wiemy też, że łatwo jest zagubić się w stale rozwijającym się cyfrowym świecie. Dlatego pracujemy u podstaw; po pierwsze uświadamiamy społeczeństwo o pojawiających się, wraz z rozwojem, poważnych zagrożeniach bezpieczeństwa. Po drugie — pomagamy im w poruszaniu się po świecie współczesnych technologii.

ZAPEWNIAMY NIEFORMALNĄ EDUKACJĘ I WSPÓŁPRACĘ

W Hackerspace nabywamy i poszerzamy swoją wiedzę. Dzięki społeczności, którą budujemy czas na naukę nowego zagadnienia znacząco się skraca. To miejsce, w którym dzielimy się ze sobą wiedzą, czerpiąc z wielości specjalizacji naszych członków. W Hackerspace można znaleźć współpracowników do realizacji projektów i mentorów.

DZIELIMY SIĘ ZASOBAMI

Poza nauką, stawiamy również na praktykę. Dlatego budujemy wspólny warsztat, w którym brak narzędzi czy części nie będzie powstrzymywać nikogo przed realizacją dążeń. Dzielimy się również swoim prywatnym wyposażeniem.

PLANUJEMY NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

Dążymy do stworzenia społeczności, będącej lokalną, oddolną inicjatywą technologiczną, dającej swoim członkom możliwość korzystania z profesjonalnego warsztatu. Prelekcje i wykłady mają charakter otwarty, a ich liczni uczestnicy po zapoznaniu się z naszą misją i miejscem mają okazję do nas dołączyć. Utrzymanie zapewniamy sobie ze składek członkowskich, które pożytkujemy na opłacenie lokalu, zakup sprzętu czy ciekawe projekty naszych członków.